Хто такий фінансовий радник?

Хто такий фінансовий радник?

Скептичне ставлення до людей, які розказують нам як витрачати кошти склалося ще з дитинства. Мало хто взагалі довіряє комусь свої фінанси, не те щоб незнайомій людині. Але, навіть такий підхід набагато кращий за сліпе наслідування. Певно усі стикались з тими, хто весь час в якійсь «темі», оскільки «хтось сказав» чи порадив, чи сказав, що сам так зробив. 

Така ситуація зрозуміла, оскільки загальний рівень фінансової грамотності в Україні, на жаль дуже низькій, і тим, хто прагне заробляти гроші і формувати пасивний дохід, доводиться багато років самостійно знаходити інформацію, вивчати, здобувати освіту на своїх помилках, і все це всупереч думкам оточення, для якого ти постійно занадто жадібний, занадто ризиковий, займаєшся не тим, робиш не те, а ще експерти з сусіднього під'їзду кажуть, що треба по іншому, тільки ніхто не каже як саме.

І ось тут виникає питання: як примножити свій капітал, як правильно вибрати активи та отримувати стабільний дохід від них і при цьому, просто продовжувати займатися улюбленою справою, не перечитувати по ночах усі доступні ресурси та думки десятків експертів, а от просто працювати й жити в своє задоволення.

Є два варіанти розв'язання цього питання:

  1. Самостійно навчитися інвестувати й зробити цей процес своєю другою професією.
  2. Найняти фінансового радника, який вже зробив інвестування своєю професією

То ж, хто такий фінансовий радник?

Чим більше капітал – тим більше можливостей його ефективного використання. От тільки варіантів інвестицій безліч, а дійсно прибуткових одиниці. 

З точки зору інвестора, робота фінансового радника – це зняття головного болю по відбору активів для інвестування, оптимізації податкового навантаження і хеджування ризиків, як валютних, так і окремих компаній.

Звичайно можна все це робити самостійно. Аналізувати поточну макроситуцію, сидіти на сайтах аналітичних компаній і робити самостійні висновки. В такому випадку – інвестування перетвориться на роботу, на яку доведеться витрачати більшу частину свого часу. 

Можна також слухати поради про успішні інвестиції своїх знайомих та друзів. Зазвичай – це історія про «тєму», яка вже працює, на якій вони вже заробили кошти і ще не пізно зайти. Деколи, дійсно буває щось цікаве, та в 90% випадків – це «не працючі» і не без можливості масштабувати  історії. В кращому випадку одноденні спекуляції.

Кожна індустрія – це свій ринок, зі своїми учасниками, компаніями які його розвивають. Одна людина може заглибитись в один, максимум два суміжні ринки. Для диверсифікації ризиків треба мінімум п’ять ринків, які не суміжні один з одним. Одні дають стабільний операційний дохід, інші – швидке зростання капіталу. 

Фінансовий радник – це саме та людина, яка розбирається в кожному окремому ринку і вміє так організувати розподіл капіталу, щоб отримувати стабільний дохід не збільшуючи ризики і забезпечуючи зростання капіталу.

Ключове завдання фінансового радника - керування ризиками. Чим більший капітал, тим більше ризиків його втрати. Починаючи від банального обвалу ринку, закінчуючи світовою кризою. Хеджуючи фінансові ризики, можна як зберегти капітал так і примножити його  при падаючому ринку, 

Для прикладу, можна купити нерухомість в Києві, а можна диверсифікувати по всій Україні, або придбати в Європі. Зазвичай, нерухомість в Європі - це актив під який банки дають дешеві кредити (в свій час були менш як 2%, зараз трохи більше), які можна використовувати для масштабування іншого бізнесу, або інвестицій в акціїї, облігації чи ту ж нерухомість або криптовалюти.

У світовій практиці, всі успішні бізнесмени користуються послугами фінансового радника, щоб мати можливість зосередитись на своїх завданнях, не відволікаючись на аналіз усього масиву даних теми інвестування 

Фінансовий радник – це ваш партнер у зростанні вашого капіталу!