Венчурні інвестиції

Венчурні інвестиції

Зазвичай, венчурні інвестиції асоціюються з гаражними стартапами, мільйонними інвестиціями і прибутками в десятки, а то і сотні разів. В цілому, все так і є.

Стартап – це реалізація підприємницької мрії яка змінює світ. Не кожна мрія настільки грандіозна і тільки одиницям вдається це зробити. Саме вони нам і цікаві. Але виникає питання – як вибрати успішний стартап, що точно дасть дохід? Відповідь – ніяк. Ми не можемо стовідсотково спрогнозувати зросте стартап чи ні, буде попит на його продукцію чи ні. Але… керуючись певними правилами ми можемо зменшити ризики при відборі стартапів.

Правила венчурного інвестора. 

1. Ви самі, як інвестор маєте бути експертом в тому ринку на якому працює стартап в який ви хочете інвестувати. Або маєте швидко в ньому розібратися. Не інвестуйте в стартапи які ви не розумієте чим займаються. Це погано як для вас, так і для фаундерів стартапу. 

2. В залежності від бізнес-моделі, швидкість зростання виторгу або кількості клієнтів стартапу має складати від 25% в квартал в перші три роки активної роботи стартапу. 

3. Оцінка стартапу не повинна перевищувати п’яти відсотків від доступного ринку. 

4. Чим рання фаза залучення коштів, тим більше дохідність має принести стартап. Орієнтуйтесь на дохід від 10х на етапі раунду серії А і як мінімум 25х на сід фазі. 

5. Більшість успішних стартапів створюється на стику секторів ринку: фінансові технології (фінтех), навчання і технології (Едтех), медицина і технології (біотех) в так далі.

6. Зробіть оцінку фаундерів стартапу. Чи вже мали спроби запуску стартапів раніше? Наскільки успішно? Оцінюйте гнучкість і можливість мінятися. Лідерські і менеджерські якості. І найголовніше всі фаундери стартапу мають доповнювати один одного і чітко розуміти свої функції в ньому. 

Пам’ятайте – яким би класним не був стартап і продукт який вони створюють, це всього лиш бізнес і він повинен генерувати дохід і зростання капіталізації. Спрогнозувати, коли стартап вистрілить дуже важко. Саме тому в портфелі необхідно мати як мінімум десять проєктів. З них близько 70% будуть провальними, 20% - перетворяться на компанії-зомбі, тобто і зростати не будуть, але і фінансувати не треба, і 10% – стануть зірками і дійсно підірвуть ринок. Саме вони і стануть тими самим єдинорогами (компаніями з мільярдною капіталізацією), які й принесуть дохід в десятки разів, що перекриє витрати на провальні компанії. 

В середньому інвестиції в венчур складають 50000$-100000$ на сід фазі, і від 100 000$ – на пізніх раундах. 

Враховуючи, що в портфелі має бути близько десяти компаній, то сума інвестицій має складати від 500 до більше мільйона доларів. 

Одним із варіантів є інвестиції разом з інвестиційним фондом. В такому випадку сума інвестицій в один стартап буде складати 10000-25000$, що значно зменшує поріг входу. 

Саме зараз, коли оцінка всіх бізнесів впала і інвестори більш віддають перевагу цінним стартапам, якраз і створюються нові бізнес-моделі і нові стартапи які змінять ринок вже в найближчому майбутньому. 

Якщо хочете інвестувати в стартапи і шукаєте варіанти, залишайте заявку на індивідуальну консультацію де ми розберемо з вами цікаві варіанти інвестицій в потенційних єдинорогів.